Pomoc małym i średnim firmom w czasie epidemii.

utworzone przez

Prowadzona przez nas Kancelaria  specjalizuje się w pomocy właśnie  firmom w tarapatach, w tym w szczególności osobom fizycznym prowadzącym samodzielną działalność oraz małym i średnim firmom. Komu i jak możemy pomóc?

Ratowanie przed zbliżającą się problemami związanymi z Coronawirusem.

Jeżeli prowadzisz małą lub średnią firmę i już dzisiaj dostrzegłeś, że  sytuacja ekonomiczna związana epidemią koronowirusa może być tak zła, że nie będziesz w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań względem banków, pracowników i kontrahentów. W szczególności działasz w branży, która w sposób szczególny ucierpiała na skutek kwarantanny zwróć się do naszej Kancelarii, aby opracować plan przeciwdziałania upadkowi firmy i utraty majątku.

Co zrobimy?

Na wstępie opracujemy strategię prawną i finansową obcięcia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Podpowiemy jakie działania podjąć w sferze zatrudnienia pracowników. Pomożemy w rozmowach z wierzycielami i wynegocjowaniu prolongaty lub umorzenia zobowiązań. W Twoim imieniu skontaktujemy się bankami, firmami leasingowymi, Zusem i Skarbówką, celem odroczenia i rozłożenia na raty obowiązkowych płatności. Jeżeli masz już problem na etapie egzekucyjnym również i tu potrafimy podjąć działania powstrzymujące licytację majątku. Jeżeli te środki okażą się nie wystarczające sięgniemy do potężnego urządzenia prawnego jakim Prawo restrukturyzacyjne, w ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo prawne Twojej firmy.

Podpowiemy również jakie stanowisko prawne zając wobec obecnie obowiązujących umów z kontrahentami i jak unieskutecznić działania kontrahentów zmierzające do naliczenia kar umownych lub żądających zwrotu wpłaconych zaliczek.  Dotyczy to zarówno umów polskich i zagranicznych.

Ochrona prawna świadczona przez naszą Kancelarię pomoże stanąć na nogi po zakończeniu tego trudnego czasu który rozpoczął się w Polsce w marcu 2020 roku.

 

Zobacz nasze pozostałe wpisy: